REZERWUJ ONLINE
REZERWUJ OFFLINE
PRZEWODNIK PO RESTAURACJACH
WYSZUKAJ PUBY I INNE LOKALE
WYDARZENIA KULTURALNE
« Luty 2020 »
PoWtŚrCzPtSoNd
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


USD 3,0952 –1.08
EUR 3,9659 –0.66

Dziś jest 22 lutego,
imieniny obchodzą:

Marta, Małgorzata, Piotr

Wschód słońca: 6:40
Zachód słońca: 17:00Portal odwiedziło: 35794539 osób.Indywidualnie czy wycieczka?
Częstym dylematem, przed jakim stoi turysta przy planowaniu przyjazdu do nowego kraju jest decyzja, czy przyjechać i zwiedzać „na własną rękę”, czy wybrać ofertę biura podróży, które od początku do końca zadba o przyjazd, hotele, plan zwiedzania. Aby dokonać wyboru, należy rozważyć dwie kwestie. Pierwsza to indywidualna decyzja zależna od Twojej osobowości, od tego jakim typem turysty jesteś. Druga to zadanie sobie pytania, czy chcesz poświęcić więcej czasu i wysiłku na organizację wyjazdu „na własną rękę”, czy wolisz wybrać gotową ofertę i nie martwić się o nic. Tę decyzję musisz podjąć sam biorąc pod uwagę własne upodobania, zamiłowanie do komfortu (zwane wygodnictwem) czy zasobność portfela. Ważnym kryterium, jakie również należy wziąć pod uwagę jest to, czy indywidualny przyjazd do danego kraju jest możliwy i nie wymaga specjalnych zezwoleń oraz czy jest bezpieczny i łatwy do zorganizowania.

W przypadku przyjazdu do Polski odpowiedź jest prosta. Polska jest krajem, który bez większego wysiłku można zwiedzać indywidualnie. Odpowiedzi na wszelkie nurtujące turystę pytania: jak, gdzie, za ile i co zwiedzać znajdują się na naszej stronie internetowej, tak więc trafiłeś pod właściwy adres! Przeglądając zawarte na naszej stronie informacje znajdziesz odpowiedź na większość pytań związanych z przyjazdem do Polski, a przy pomocy systemów rezerwacyjnych zarezerwujesz nocleg.

Przyjazd na „własną rękę” to prosty, tani i wygodny sposób na poznanie naszego kraju. Przy wysokiej konkurencji tanich linii lotniczych, które przez ostatnie lata wielokrotnie zwiększyły ilość połączeń z Polską, nie ma najmniejszych problemów z dotarciem do Polski w tani sposób drogą lotniczą z kilkunastu lotnisk w Europie. Dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej nie napotkasz żadnych utrudnień na samochodowych przejściach granicznych, gdzie ruch w obie strony odbywa się płynnie, a kilometrowe kolejki należą do przeszłości. Nie dotyczy to niestety granicy wschodniej, będącej jednocześnie granicą Unii - tam kolejki nadal są gigantyczne, a sposoby odprawy na granicy polsko-ukraińskiej pozostawiają, delikatnie mówiąc, wiele do życzenia. Pozostaje nadzieja, że przez najbliższe lata, w związku z organizacją polsko-ukraińskiego EURO 2012 wiele na tym polu ulegnie zmianie.

Podróżowanie pomiędzy głównymi polskimi miastami będzie tak samo proste jak we Włoszech, Hiszpanii czy Francji. Dobra komunikacja kolejowa, autobusowa czy lotnicza zapewni dotarcie do najważniejszych polskich miast. Do dodatkowych atutów należy z pewnością rozsądny (w porównaniu do zachodniej Europy) poziom cen za usługi transportowe.

Zorganizowanie noclegu poprzez stronę The Visitora lub na miejscu po przyjeździe to także nic trudnego o ile będziesz pamiętać, że w szczycie sezonu należy zarezerwować hotel z wyprzedzeniem oraz mieć na uwadze, że ceny dostępne w Internecie są dużo bardziej konkurencyjne niż ceny oferowane bezpośrednio przez hotele. Zachęcamy do rezerwacji poprzez stronę The Visitora, albowiem oferowany przez nas system rezerwacji jest częścią największego w Polsce systemu rezerwacyjnego, z którym współpracują największe portale i firmy, w tym także i my. Zapewnia to naszym internautom bardzo korzystne oferty specjalne i wysokie zniżki.

Coraz więcej Polaków posługuje się językiem angielskim, co jest kolejnym ważnym argumentem „za” indywidualnym podróżowaniem. Choć nadal pozostaje tu wiele do zrobienia to można zakładać, że znajdzie się wokół nas młoda osoba, która zna angielski i pomoże wykupić bilet, pomoże w odczytaniu rozkładu jazdy, wskaże drogę czy podpowie, na którym przystanku wysiąść. Widząc turystów z zagranicy wiele osób zechce bezinteresownie pomóc i okaże wiele sympatii. I to nie tylko dlatego, że chce poćwiczyć angielski - będzie to jeden z przejawów słynnej polskiej gościnności i otwartości, z którą wielokrotnie spotkasz się podczas podróżowania po naszym kraju.

Pozostaje jeszcze kwestia decyzji gdzie pojechać i co zwiedzać. Zachęcamy, abyś przed podjęciem decyzji poświęcił kilkadziesiąt minut na zapoznanie się z naszą stroną internetową i drukowanymi edycjami przewodników The Visitor i dokonał odpowiedniego dla siebie wyboru. Zapewniamy o jednym - po Polsce można podróżować rok, a każdego dnia odwiedzisz ciekawe i zaskakujące miejsce, którego poznanie będzie prawdziwą przyjemnością. A to, czy pobędziesz w naszym kraju dwa dni, tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc zależy już tylko od Ciebie.
 

Zapraszamy do Polski!

                                                                                                  Aktualizacja Marzec 2010