REZERWUJ ONLINE
REZERWUJ OFFLINE
PRZEWODNIK PO RESTAURACJACH
WYSZUKAJ PUBY I INNE LOKALE
WYDARZENIA KULTURALNE
« Luty 2020 »
PoWtŚrCzPtSoNd
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


USD 3,0952 –1.08
EUR 3,9659 –0.66

Dziś jest 22 lutego,
imieniny obchodzą:

Marta, Małgorzata, Piotr

Wschód słońca: 6:40
Zachód słońca: 17:00Portal odwiedziło: 35794730 osób.Dostęp do internetu
Podróżując po Polsce będziesz miał dwie wiele możliwości połączenia się z Internetem. Jeśli zabierzesz ze sobą laptopa lub palmtopa możesz łączyć się bezpłatnie w punktach hot spot, które są dostępne publicznie i w większości bezpłatne w wielu hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, centrach miast i innych miejscach publicznych. Prawie każdy hotel o standardzie wyższym niż trzy gwiazdki oferuje swoim gościom bezpłatny dostęp do Internetu. W niektórych przypadkach dostęp do sieci wymagać będzie wykupienia abonamentu lub wniesienia opłaty np. za pomocą karty kredytowej. Odpowiednie instrukcje pokażą się na ekranie twojego komputera jak tylko znajdziesz się w zasięgu takiej sieci.
Jeśli masz dostęp do gniazdka telefonicznego i masz wbudowany w laptopie modem telefoniczny, a nie jesteś w żadnej strefie wi-fi, możesz skorzystać z ogólnopolskiego numeru dostępowego do Internetu pod numerem 0 20 21 22 (hasło i użytkownik: ppp), koszt połączenia jak za połączenie lokalne, jednakże pamiętaj, że zasady naliczania impulsów telefonicznych w hotelach mogą być inne tj. wyższe i to znacznie wyższe.
W wielu hotelach znajduje się specjalnie miejsce (np. business centre) w którym goście mogą bezpłatnie korzystać z komputerów podłączonych do Internetu. Na razie do wyjątkowych należy sieć hoteli System, w której każdy gość hoteli klasy System Premium posiada w pokoju komputer z bezpłatnym dostępem do Internetu (Kraków, Wrocław, Poznań). Jednakże raz podniesiona poprzeczka sięgać będzie wyżej, z pewnością niebawem nowe hotele i sieci hotelowe oferować będą podobne udogodnienia dla gości i szybko pokój z komputerem i Internetem stanie się standardem.
Jeśli nie zabrałeś ze sobą komputera, nie musisz się obawiać, że zostaniesz „odcięty od świata”. Wystarczy rozejrzeć się w miejscach, w których wędruje dużo turystów (dworce, główne place itp.), aby odnaleźć jedną z setek rozsianych po mieście „Internet cafe”, czyli kafejek internetowych. Koszt dostępu do Internetu zależeć będzie od popularności kafejki oraz od miasta. Tradycyjnie już najdrożej będzie w Warszawie, zaś najtaniej w mniejszych lub mniej popularnych miejscowościach. Problemów ze znalezieniem kafejek jednakże nie powinieneś mieć najmniejszych, co jest pocieszające, jeśli chcesz być w stałym kontakcie z domem czy biurem.
aktualizacja Marzec 2010